Lentäminen valvomattomille lentopaikoille / Räyskälän menetelmät
Julkaistu 2009-11-06 09:05:14 EET.
Tervetuloa SUIO ja MIK järjestämään info tilaisuuteen 25.11 klo 18:00 SIL luokka Malmilla.
SUIO saapuu paikalle kertomaan asioista, joita tulee huomioida kun VFR lentäjä lähestyy valvomatonta lentopaikkaa. Tilaisuudessa keskitytään erityisesti Räyskälän menetelmiin. Räyskälä on on Suomen vilkkain ilmailun monitoimikenttä. Eli hyvää tietoa jaossa olitpa sitten lupakirjallinen pilotti tai sellaiseksi aikova.
Tule paikalle kuuntelemaan ja osallistumaan keskusteluun kuinka Räyskälässä tulisi toimia. Kunkin aiheesta kiinnostuneen kannattaa tutustua Räyskälän pysyväismääräykseen RÄPYyn . Lisä infoa Räyskälästä www.rayskala.com
Tilaisuus kaikille avoin ja ILMAINEN. Siellä saa myös ILMAISTA kahvia+pullaa (opisto tarjoaa). Tätä viestiä saa ja pitää lähettää eteenpäin jotta saadaan luokka täyteen !
Tälläiseltä näyttää lasku Räyskälään.
Olet lämpimästi tervetullut, nähdään Malmilla.
MIK ry ja SUIO oy
