Skip to content

Yhteystiedot

Malmin Ilmailukerho toimii Helsinki- Malmin lentoasemalla, viihtyisät kerhotilamme löytyvät perinteikkäästä hangaarirakennuksesta. Löydät kenttäalueen kartan sivun lopusta.

Parhaiten eri vastuualueet tavoittaa sähköpostilla

Yleiset yhteydenotot info@mik.fi
Kalustoasiat kalusto@mik.fi
Simulaattori simulaattori@mik.fi
Laskutus laskutus@mik.fi
Koulutus koulutus@mik.fi

Malmin Ilmailukerhon hallitus vuonna 2021

Niko Ikonen Puheenjohtaja 040 827 6955 niko.ikonen@mik.fi
Pasi Siimes Varapuheenjohtaja & lentotoimintavastaava 0407636388 pasi.siimes@mik.fi
Jani Grundström Sihteeri, Kalustovastaava (OH-SRH) 045 274 6777‬ jani.grundstrom@mik.fi
Aleksi Pöytäkangas Kalustovastaava (OH-STL) ‭050 466 1414‬ aleksi.poytakangas@mik.fi
Mikko Nurmi Viestintävastaava, Kalustovastaava (OH-IHQ) 050 5711 000 mikko.nurmi@mik.fi
Antti Kirjavainen Koulutusvastaava 040 550 7771 antti.kirjavainen@mik.fi
Lotta Ahovaara Hallintovastaava   lotta.ahovaara@mik.fi
Ville Repo Tapahtumavastaava 045 133 8397 ville.repo@mik.fi
Juuso Issakainen Vanhempi kerhomestari   juuso.issakainen@mik.fi
Johan Stude Hallituksen jäsen   johan.stude@mik.fi
Mika Salo Rahastonhoitaja 040 0663705 mika.salo@mik.fi

Koulutusorganisaatio

Koulutuspäällikkö:

Rami Sadik, ‭044 500 6655‬, rami.sadik@mik.fi

Toimihenkilöt

Ilkka Linnamäki Simulaattori 050 566 5460 ilkka.linnamaki@mik.fi

efhfkerhoVAAKA (2)

Postiosoite:

Malmin Ilmailukerho ry
Helsinki-Malmin lentoasema
00700 HELSINKI

Y-tunnus: Y-1559788-2
Tilinumero on Danske Bank: FI10 8000 1870 5921 37
Verkkolaskuosoite: 003715597882192
Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487)