Skip to content

Yhteystiedot

Malmin Ilmailukerho toimii Helsinki- Malmin lentoasemalla, viihtyisät kerhotilamme löytyvät perinteikkäästä hangaarirakennuksesta. Löydät kenttäalueen kartan sivun lopusta.

Parhaiten eri vastuualueet tavoittaa sähköpostilla

Yleiset yhteydenotot info@mik.fi
Kalustoasiat kalusto@mik.fi
Simulaattori simulaattori@mik.fi
Laskutus laskutus@mik.fi
Koulutus rami.sadik@mik.fi

Malmin Ilmailukerhon hallitus vuonna 2022

Aleksi Pöytäkangas

Puheenjohtaja, Kalustovastaava (OH-STL) 050 466 1414‬ aleksi.poytakangas@mik.fi
Pasi Siimes Varapuheenjohtaja & lentotoimintavastaava 040 763 6388 pasi.siimes@mik.fi
Jani Grundström Sihteeri, Kalustovastaava (OH-SRH) 045 274 6777‬ jani.grundstrom@mik.fi
Juha Junttila Hallituksen jäsen 044 985 9051 juha.junttila@mik.fi
Mikko Kivistö Viestintävastaava, Kalustovastaava (OH-IHQ) 050 538 0615 mikko.kivisto@mik.fi
Antti Kirjavainen Hallituksen jäsen 040 550 7771 antti.kirjavainen@mik.fi
Mika Salo Rahastonhoitaja 040 066 3705 mika.salo@mik.fi
Juuso Issakainen Vanhempi kerhomestari  juuso.issakainen@mik.fi
Jyri Virmalainen Hallituksen jäsen 050 352 3635 jyri.virmalainen@mik.fi
Johan Stude Hallituksen jäsen 050 368 4044 johan.stude@mik.fi

Koulutusorganisaatio

Koulutuspäällikkö:

Rami Sadik, ‭044 500 6655‬, rami.sadik@mik.fi

Toimihenkilöt

Ilkka Linnamäki Simulaattori 050 566 5460 ilkka.linnamaki@mik.fi

efhfkerhoVAAKA (2)

Postiosoite:

Malmin Ilmailukerho ry
Helsinki-Malmin lentoasema
00700 HELSINKI

Y-tunnus: Y-1559788-2
Tilinumero on Danske Bank: FI10 8000 1870 5921 37
Verkkolaskuosoite: 003715597882192
Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487)